Very preliminary list As of 11/59/17 - not everyone has been added yet

    St. Anthony’s Indoor Development Meet – Saturday 12/3/2016

     Meet starts at 9:00am (clerking 8:45?) – Doors open at 8:00am

           Arrival Times: for your 1st event

                         8:00am: 55mHH – 3000 - 55m – High Jump – Pole Vault – Shot Put

         9:00: 300 Dash – 1000 – Long Jump - 10:00: 600’s – 10:30: 1600

 

      Each running event is Girls first, followed by boys

   NO SPIKES!!!!

 

55m High Hurdles: 6 sections in lane and FAT

Wrede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3000m Run:

Marcello

McGrath

Murray

Schleier

McCormack

Spezia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

55m Dash: 6 sections in lane and FAT

Ramos

Whalen

Calandra

Eustache

Green

Herrera

Montanez

Perez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gedeon

Smith

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

300m Dash: 6 sections in lane and FAT

Gloria

Pannell

Stumpf

Winslow

Law

Shea

Rosado

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FRESHMEN

Berrin

Wrede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000m Run: 1 section FAT                                               FRESHMAN

Haberfield

Healy

Isnardi

Khoury

Bowers

M.Healy

Pappas

 

 

 

 

 

 

 

 

600m Run: 3 sections in lane and FAT     FRESHMAN

Ryder

Walsh

 

Lewis

Spezia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500m Run: 1 section FAT                                                                          FRESHMAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4x400m Relay: 2 sections in lane

Calandra

Eustache

Green

Haberfield

 

 

 

 

 

 

 

Herrera

Montanez

Stumpf

Walsh

 

 

 

 

 

 

 

FIELD EVENTS

 

Long Jump Boys 1st: (no triple jump) – 3 attempts, no final

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

High Jump: Girls 1st – Opening Height 4’– 4’3” – 4’6 – 4’8 – 4’10…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pole Vault: Boys 1st – Boys opening height 7’

Hess

Antilus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shot Put: Girls 1st – 3 attempts, no finals

Jeran

Cruz

Flareau

Mahoney

Mingot

Ryder

Sicilian

 

 

 

 

 

 

 

 

Espinal

Sawicki