NSCHSAA Easter Classic at St. Anthony’s HS

     First event starts at 10:00am – running event are Boys followed by Girls

Ό” Pyramid Spikes or Smaller ONLY

       Please arrive to St. Anthony’s at 9:15am

2000m Steeplechase

Varsity 4x100m Relay: Final on Time

Stokes

Green

Hess

Pollock

 

 

 

 

 

51.9 2nd Place

Freshmen 4x100m Relay: Final on Time

Shea

Law

Kilker

Khoury

 

 

 

 

 

57.5 2nd Place

Varsity 400m Intermediate Hurdles:

Bonomi

 

 

 

 

 

 

 

74.6 3rd Pl

 

 

 

 

 

 

 

Freshmen 400 Intermediate Hurdles:

Fitzgerald

Harris

 

 

 

 

 

 

83.8 FIRST PL

87.6 Fell 3rd Pl

 

 

 

 

 

 

Varsity 100m Dash: Semi-final

Laird

Stokes

Garcia

Shepard

Antilus

Gloria

Green

Herrera

Pannell

14.2

12.4 PR

Finals

DNR

14.4

13.5 PR

15.7

12.6 PR Finals

14.2 PR

14.0 PR

Freshmen 100m Dash: Semi-final

Khoury

 

 

 

 

 

 

 

14.6 Finals

 

 

 

 

 

 

 

Varsity 1500m Run:

Vullo

McGrath

Murray

Schleier

 

 

 

 

5:22 2nd Pl

5:52

5:42 PR

5:25 3rd Pl

 

 

 

 

Freshman 1500m Run:

Varsity and Freshmen 100m Dash: FINAL

Green

Stokes

 

Khoury

 

 

 

 

12.4 PR

FIRST Pl

12.9 5th Pl

 

14.6 5th Pl

 

 

 

 

Varsity 110m High Hurdles: Finals on time

Eustache

Scott

 

 

 

 

 

 

18.6 2nd Pl

18.9 4th Pl

 

 

 

 

 

 

Freshmen 110m High Hurdles: Finals on time

Varsity 400m Dash:

McGuinness

Pollock

Garcia

Hess

Antilus

Pannell

Herrera

Stumpf

69.5

63 4th Pl

DNR

65.8 5th Pl

68.0

78

70 PR

68.4

Freshmen 400m Dash:

Law

Shea

 

 

 

 

 

 

73.8 PR 3rd Pl

77.8

 

 

 

 

 

 

Varsity 800m Run:

Marcello

 

 

 

 

 

 

 

2:24.5 PR FIRST Pl

 

 

 

 

 

 

 

Freshmen 800m Run:

 

 

 

Varsity 200m Dash:

Bonomi

Laird

McGuinness

Stokes

Scott

Garcia

Shepard

Antilus

32

29.9

30.9

26.5 3rd Pl

29.2

DNR

30.5 PR

29.5

 

Eustache

Gloria

Green

Herrera

 

Pannell

Stumpf

 

28.2 PR

33

25.7 FIRST PL

30.1

 

30.2

31.2

 

Freshmen 200m Dash:

Fitzgerald

Harris

Khoury

Kilker

Law

Shea

 

 

31.0 5th Pl

32.0

33.1

30.0 PR FIRST PL

31.9

33.7

 

 

Open 3200m Run: Open 4x400m Relay:

 

 

All Field Events are Varsity and Freshmen Levels:

Boys Shot Put first – Then Girls Shot Put

Henriquez

Ross

Staehle

Jeran

Babington

Cruz

Mahoney

Mingot

Sicilian

24’10

26’9

23’9.5

24’6

33’6 2nd Pl

20’4

20’10 PR

27’3

23’5.5

Girls Discus First:

Henriquez

 

 

Jeran

Babington

Cruz

Mahoney

Mingot

Sicilian

79’1 3rd Pl

 

 

74’5 5th Pl

58’4

54’3 PR

51’8

65’2

60’2

Boys High Jump: Followed by Girls HJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls Long Jump First:

 

Shepard

 

 

 

 

 

 

 

14’6 2nd Pl

 

 

 

 

 

 

Boys Triple Jump: then Girls Triple Jump

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls Pole Vault:

Grell

Hess

 

 

 

 

 

 

7’6 3rd Pl

7’6 2nd Pl